• O nás
 • Aktuality
 • Služby
 • Kontakty
 • Rychlené cibuloviny

  Jarní paleta barev – to jsou cibuloviny v nádobách

  Krásu cibulovin si můžeme dopřát nejen na záhoně, ale i na balkoně, terase či přímo v bytě. Širokou nabídku rychlených cibulovin naleznete u nás a není nic snazšího, než si vybrat již sesazená jarní aranžmá nebo podle vlastního výběru jednotlivých květů si do vybraného květináče, či košíčku sami vlastníma rukama vyrobit jarní dekoraci.

  Jarní dekorace Jarní dekorace Jarní dekorace

  Pokud na jaro myslíme již v předstihu a v září si vzpomeneme na příjemně voňavé první jarní dny, můžeme si připravit jarní dekoraci z cibulovin již napřed. Vybereme si dostatečně hlubokou nádobu, aby rostliny mohli dobře růst. Dbáme na to, aby stěna nádoby byla minimálně dvakrát vyšší, než je výška vysazené cibule. Velmi vkusně působí cibuloviny i v dřevěných nádobách nebo starých kamenných korytech a velkých ozdobných květnících. Důležité je, aby z nádob, které zvolíte, mohla volně odtékat voda, protože s mokrem se cibuloviny špatně vyrovnávají. Na dno květináče rozhrňte drenážní vrstvu štěrku nebo lehkého keramického granulátu (Keramzitu).

  Jarní dekorace Jarní dekorace

  Smíchejte zahradní substrát a písek v poměru 2:1 a povrh drenážní vrstvy zasypte připravenou zeminou. Cibuloviny pak do nádob vysazujeme jednu vedle druhé tak, aby se nedotýkaly. Při sázení dbáme na správnou polohu cibule v jamce, vegetativní vrchol musí směřovat vždy nahoru. Nesprávná poloha cibule v půdě nepříznivě ovlivňuje její další růst. Nakonec dosypeme zbytek zeminy a zalijeme. Do opravdu hlubokých nádob můžeme vysadit více druhů cibulovin v několika vrstvách dle nároku na hloubku výsadby a získat tak krásné, postupně kvetoucí dekorace. Obecně platí, že cibule větších cibulovin ukládáme do spodních vrstev a nad ně pak klademe cibulky drobnějších cibulovin. Velmi působivá je i kombinace cibulovin se stále zelenými rostlinami, jako je například břečtan, zakrslé jehličnany nebo traviny. Cibule vysázené v nádobách musí přečkat zimu v kůlně nebo venku, nikoli v domě, protože potřebují projít chladnou periodou roku, aby na jaře rozkvetly. Osázené nádoby je však potřeba chránit před příliš nízkými teplotami. Květináče postavte těsně k sobě a obalte je silnější netkanou textilií nebo bublinkovou folií. Nádoby, které stojí na zemi podložte polystyrenovou deskou, která poslouží jako tepelná izolace. Jsou-li hlášeny silné mrazy, je vhodné zakrýt nádoby i shora. Na jaře nádoby postavíme na terasu nebo balkon a můžeme se už jen těšit až rozkvetou. Cibuloviny, poté co odkvetou, nemusíte vyhazovat, po zatáhnutí je můžete vyjmout a přesadit do zahrady.

  hyacint narcis pryskyřník crocus
  hyacint narcis pryskyřník crocus

  Tvorba webových stránek a SEO www.webovkyrychle.cz